Jak na zawsze pozbyć się wilgoci z budynku?
Skąd wzięła się i jak zwalczyć wilgoć w domu? Podcinać budynek czy zainstalować drenaż? Rozszczelnić okna czy docieplić budynek? Zastosować środki grzybobójcze czy zbić tynki? Położyć regipsy czy też wręcz przeciwnie – pozbyć się ich? Co zrobić, aby na zawsze pozbyć się wilgoci, która szkodzi Twojej rodzinie (np. grzyby mogą powodować wiele groźnych chorób), podwyższa rachunki za ogrzewanie (wilgotne ściany są dużo zimniejsze niż suche), powoduje wilgoć na oknach i systematycznie niszczy Twój budynek? Jeżeli zadajesz sobie takie pytania i chcesz przeprowadzić skuteczne osuszanie budynku, zapraszamy do przeczytania tej strony.
Grzyb na ścianie - czy wiesz, że istnieje 5 rodzajów wilgoci?
Każdy z nich ma inne przyczyny i wymaga innego sposobu osuszania. Jeżeli chcesz skutecznie działać przeciw wilgoci i sprawić by nie powróciła, musisz najpierw wiedzieć jakie są jej przyczyny. Która z poniższych sytuacji dotyczy Ciebie?
Problem z wilgocią? Wiemy, jak skutecznie się go pozbyć!
Czujesz specyficzny zapach po wejściu do piwnicy, a może w domu pojawiają się wykwity pleśni? Zacznij działać już dziś i pozbądź się problemu, to gwarantowane!
Wilgoć w mieszkaniu może pojawiać się z różnych powodów. Czasami to nieodpowiednia wentylacja, a innym razem to kwestia podciągania kapilarnego. Oznacza to, że woda wnika z gruntu, w strukturę muru i od fundamentów zmierza ku wyższym kondygnacjom. Duża wilgotność w ścianach jest dobrą pożywką dla grzybów, a konkretnie pleśni. Jej działanie jest bardzo szkodliwe dla zdrowia domowników i znacząco utrudnia życie alergikom. Istnieje skuteczny sposób, aby pozbyć się problemu.
System AQUAPOL®
Na rynku jest wiele metod walki z wilgocią, ale często mają one charakter doraźny. Istnieje także skuteczny sposób, który zapewnia spokój przez wiele lat. System AQUAPOL® to rozwiązanie, którego skuteczność potwierdza 20-letnia gwarancja. Jak działa?
Wiele nieruchomości boryka się z problemem podciągania kapilarnego. Rozwiązanie AQUAPOL® odwraca ten proces i sprawia, że woda, zamiast kierować się ku górze, zaczyna „opadać” w kierunku gruntu.
Efekty stosowania systemu AQUAPOL®
System sprawia, że woda jest systematycznie i skutecznie usuwana z murów, a z czasem ściany wracają do swojego naturalnego poziomu wilgotności. Umożliwia to przeprowadzenie remontu, który z mokrymi ścianami nie jest możliwy, a nawet jeśli, to byłby bardzo kosztowny.
System AQUAPOL® jest metodą bezinwazyjną. Nie trzeba wykonywać ciężkich i skomplikowanych prac budowlanych. Sprawdź, czy problem podciągania kapilarnego występuje w przypadku Twojej nieruchomości, zajrzyj na stronę: Poznaj przyczyny wilgoci w swoim domu.
Instalacja, serwis i kalibracja systemu
Specjaliści AQUAPOL POLSKA pojawiają się w danym obiekcie, wykonują szereg istotnych badań, przygotowują plan i przystępują do dobrania odpowiedniego rozwiązania. Następnie montują właściwy dedykowany system AQUAPOL® w oparciu o uzyskane parametry. Po zakończeniu prac klienci nie zostają sami. Przez pierwsze 3 lata, cyklicznie w odstępach co 12 miesięcy, pojawia się specjalista AQUAPOL POLSKA, który sprawdza postępy oddziaływania systemu. Jeżeli jest to konieczne, przeprowadza określone czynności mające na celu optymalizację działania.
Dzięki temu zyskujesz spokój i gwarancję skutecznego działania przez 20 lat!
Potwierdzona skuteczność działania
System AQUAPOL® to rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością w całej Europie. Na Starym Kontynencie sprawdziło się w ponad 55.000 obiektów. Właściciele nieruchomości uwolnili się od problemu wilgoci. Umożliwiło to poprawę izolacji budynków oraz wykonanie niezbędnych remontów. Dzięki temu są one dobrze zabezpieczone przed działaniem wilgoci i wolne od szkodliwej pleśni.
Inne źródła powstawania wilgoci
Źródła powstawania wilgoci są bardzo różne. Niektóre wynikają z okresowego zalewania, np. źle zamontowane parapety nieprawidłowo odprowadzają wodę, która wnika w strukturę ściany. O negatywnych efektach właściciel przekona się po dłuższym czasie, nawet kilku latach, ale i stosunkowo łatwo pozbędzie się problemu. W takiej sytuacji należy zabezpieczyć parapety i osuszyć ścianę.
W sytuacji, gdy mamy do czynienia z systematycznym działaniem wody, wietrzenie pomieszczeń, a nawet ich ogrzewanie nie wystarczy. Mogą pojawiać się okresy, w których problem jest mniejszy (latem), ale także takie, kiedy on narasta (jesień, zima). Co zrobić?
Jeśli borykasz się z podobnym problemem, zacznij od znalezienia źródła wilgoci. Właściwa diagnoza co do przyczyn powstawania zawilgocenia, to klucz do osiągnięcia sukcesu w pozbyciu się zawilgocenia murów.
Osuszanie budynków metodami inwazyjnymi (np.: iniekcja, podcinka murów, wbijanie blach)
Właściciele nieruchomości szukają różnych sposobów, aby pozbyć się wilgoci i osuszyć budynek. Jednym ze sposobów, po który sięga wiele osób, są metody inwazyjne. Metody inwazyjne, polegają na wykonaniu różnych uciążliwych prac budowlanych. Przeważnie są praco i czasochłonne, a ich skuteczność zależy od właściwego dobrania rozwiązania do przyczyn oraz natężenia zawilgocenia. A przede wszystkim właściwego wykonania, zgodnie z instrukcjami wykonania dla tych prac. Bardzo często w efekcie błędów wykonania oraz niewłaściwego dobrania materiałów wilgoć może nadal przenikać przez nieszczelne odcinki muru. Niweczy to wszystkie działania, gdyż woda przenika z gruntu w strukturę murów i dalej się swobodnie rozprzestrzenia.
Warto podkreślić, że właściciele nieruchomości, których obiekty są pod opieką konserwatora zabytków, mogą mieć problem z uzyskaniem zgody na zabiegi inwazyjne. Potrzebna jest zgoda stosowna do metody, uzyskanie jej jest czasochłonne, a często wręcz niemożliwe. Konserwator może odmówić inwazyjnych działań z wielu powodów. Przede wszystkim może obawiać się o kondycję budynku lub ingerencję w elewację i problem z jej odtworzeniem, czy też z uwagi na wystapienie możliwości naruszenia statyki budynku.
Osuszanie budynków — skutecznie i bezinwazyjnie
Jak pozbyć się wilgoci? Najlepiej sięgnąć po pomoc doświadczonych specjalistów, którzy wiedzą, gdzie szukać przyczyn jej powstawania. Zdiagnozowanie źródła wnikającej w strukturę murów wody i „odcięcie go” to pierwszy krok w kierunku skutecznego osuszania murów. Następnie dobiera się odpowiednie metody dostosowane do rodzaju i stopnia zawilgocenia. Na koniec obiekt warto dodatkowo zabezpieczyć, co gwarantuje spokój na wiele lat.
Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się problemu wilgoci? System AQUAPOL® to metoda bezinwazyjna, sprawdzona w ponad 55.000 nieruchomości w całej Europie. Dwudziestoletnia gwarancja daje Ci spokój i czas, aby zadbać o swoje mieszkanie lub dom i odpowiednio je zabezpieczyć przed działaniem wody. Dzięki temu skutecznie pozbędziesz się problemu na długi czas.